Jak wybrać idealną salę weselną? Podpowiadamy!

Podczas planowa ślubu jedną z najważniejszych kwestii jest wybór miejsca oraz sali weselnej. Piękna sala weselna posiadająca nastrojowe i eleganckie wnętrze wraz z odpowiednią oprawą muzyczną może całkowicie odmienić charakter wesela, tworząc niezapomniany klimat.

W wyborze odpowiedniej sali weselnej warto kierować się nie tylko sprawdzonymi radami rodziny i znajomych, ale również i ważnymi kwestiami dotyczącymi tego szczególnego dnia dla nas. Dlatego zanim wybierzemy salę, która w dużej mierze spełni nasze oczekiwania zastanówmy się nad najważniejszym aspektem, jakim jest liczba gości. Oszacowując ilość gości, którzy mogą przybyć na wesele łatwiej będzie nas sprecyzować również wielkość sali. Kolejną ważną kwestią jest bliskość sali z kościołem. Ten niekiedy często pomijany element jest równie istotny. I choć zdarzają się wesela, na których dojazd z kościoła na salę wynosi ponad godzinę, lepiej zdecydować się na taką, na którą sam dojazd nie zmęczy przybyłych gości. Wśród istotnych czynników decydujących o wyborze sali winny znaleźć się także między innymi:
Cennik sali weselnej i dodatkowe koszty związane z obsługą kelnerską, dekoracją sali, dodatkowe pokrowce na krzesła,
Możliwość rozstawienia stołów bądź ulokowania gości przy różnych stołach: prostokątne, okrągłe,
Wielkość i wygląd parkietu,
Propozycja menu, możliwość organizacji dodatkowego tematycznego stołu
Ogólne otoczenie sali, okolica, ogród,
Klimatyzacja, szatnia, miejsce dla zespołu, sąsiedztwo innego wesela w tym samym terminie.

Wesele na jedną salę
Tradycyjne wesele odbywające się najczęściej na jednej sali, łączy jadalnię z miejscem do zabawy. Niemniej jednak wybór tej idealnej sali w praktyce okazuje się niekiedy dużo trudniejszy. Mnogość styli wnętrzarskich nie zawsze odpowiada wybranej przez nowożeńców tematyce zaślubin. Podobnie wygląda kwestia rozstawienia stołów (prostokątnie, kwadratowo, stoły okrągłe), wielkości parkietu czy bliskości do wyjścia. Istotne znaczenie ma również liczba zaproszonych gości. Jeżeli planujemy wyprawić huczne wesele, sala z niewielkim parkietem bądź też zbyt bliskim sąsiedztwem stołów może okazać się wielką gafą podczas zabawy.
W odróżnieniu od dwóch sal weselnych, pojedyncze pomieszczenie ma jedną główną zaletę – jedno wnętrze zapewnia brak rozproszenia. Goście chcący odpocząć od zabawy na parkiecie nie są zmuszeni do przejścia na drugą salę, by móc skosztować smakowitych dań. Przez cały wieczór mogą jednocześnie degustować weselne smakołyki, rozmawiać z pozostałymi sąsiadującymi osobami, a także przyglądać się bawiącym się towarzyszom wesela.

Wesele na dwie sale
Coraz częściej można spotkać się z organizacją wesela na dwóch salach. To innowacyjne rozwiązanie ma swoich zwolenników i przeciwników. Obecnie młodzi, którzy decydują się na dwie sale kierują się w dużej mierze funkcjonalnością, bowiem jedna sala przeznaczona zostaje tylko i wyłącznie do zabawy, druga natomiast stanowi jadalnię i miejsce spotkań towarzyskich. Główną zaletą dwóch sal jest możliwość odpoczęcia od głośnej muzyki i swobodnego porozmawiania z przybyłymi gośćmi. Niemniej jednak nie zapominajmy o zupełnej ciszy w części jadalnej. Kilka rozstawionych głośników, z których goście usłyszą delikatne dźwięki muzyki, a także telebim pokazujący bawiących się weselników to kompromisowe wyjście pozwalające na tak nowoczesne rozwiązanie, jakim jest podział sali weselnej. Dodatkowo korzyścią, jaką daje wybór dwóch sal, jest możliwość zabawy aranżacją oświetlenia. Zmiana oświetlenia na jednej bądź drugiej sali, przyciemnienie, rozjaśnienie, przekształcenia kolorystyczne, mogą całkowicie odmienić stylizację weselną, nadając wyrazistszego charakteru obecnemu nastrojowi.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ