JAK ZAPLANOWAĆ SWÓJ ŚLUB – cz.1

Jeżeli masz już pierścionek na palcu, warto rozpocząć planowanie ślubu! Skup się na razie na najważniejszych kwestiach.
Zaczynamy!


1.Zastanów się jak powinien wyglądać Twój wymarzony ślub.
To teraz powinniście razem zdecydować czy wolicie bardzo formalny ślub kościelny, czy raczej stawiacie na ślub cywilny.

2.Teraz pora na ustalenie wielkości wydarzenia.
Sprecyzujcie jak duży ma być Wasz ślub. Kameralny-czyli najbliższa rodzina i paru znajomych, czy taki powyżej stu osób. To teraz powinniście zaplanować ile osób zamierzacie zaprosić, by móc później dostosować odpowiednio do tego budżet.

3. Teraz najgorsze-budżet ślubny.
Już na samym początku warto zaplanować ile najwięcej możecie wydać na ślub&wesele. I co najważniejsze patrzcie realnie na ceny i ich nie pomniejszajcie. Wiele par już na samym początku robi wielki błąd, podając naprawdę nierealną kwotę, a później gdy się okazuje, że została przekroczona, zaczyna się nerwowa atmosfera, przykre rozmowy, obwinianie siebie nawzajem. Nie jest również dobre całkowity brak panowania nad budżetem. My proponujemy zaplanowanie realnej kwoty i trzymanie się jej.
4.Podzielcie obowiązki i koszty ślubu & wesela.
To o nie najłatwiej się pokłócić! Nie chodzi tylko o obowiązki związane z planowaniem ślubu, ale również o podzielenie się wydatkami związanymi z organizacją ślubu i wesela.
To właśnie ten moment, w którym powinniście podzielić wydatki. Podejście Tradycyjne zakłada , że Pan młody płaci za: alkohol, napoje, obrączki, transport gości, transport młodej pary, orkiestrę, wiązanki panny młodej i świadkowej; Za to rodzina panny młodej musi się liczyć z kosztami za: salę, jedzenie, opłaty związane z udzieleniem ślubu, przystrojenie kościoła, zaproszenia ślubne, kamerzystę, fotografa.
Tyle w tradycji:) Natomiast najczęściej i najsprawiedliwiej jest wtedy, gdy każda ze stron płaci za ” talerzyki swoich gości weselnych” a całą resztę dzielą równo na pół.

5.Warto zastanowić się czy nie zatrudnić wedding plannera.

To wbrew pozorom nie tak wielki koszt jak się wszystkim wydaje. A to właśnie taka osoba spowoduje, że nie będziecie tracić czasu na szukanie firm i uzgadnianie szczegółów. Zadaniem wedding plannera jest odciążenie pary młodej, ustalenie budżetu, zakresu pracy, pomoc przy zaplanowaniu ślubu&wesela, jak również rekomendacja podwykonawców. To wedding planner negocjuje warunki i pilnuje by wszystko odbywało się zgodnie z założonym wcześniej planem. W tym jedynym dniu to właśnie on zadba o każdy szczegół, począwszy od przygotowań a skończywszy na idealnie doplinowanym przyjęciu weselnym. Dzięki temu para młoda i ich rodzice będą mogą zająć się wyłącznie sobą i gośćmi.
Wiele osób już po tym wydarzeniu twierdzi, że gdyby wiedzieli z jaką pracą wiąże się organizacja ślubu i wesela np. dla 100 osób to nigdy by się na to nie zdecydowali, lub zatrudniliby właśnie wedding plannera.

6. Wybierzcie datę i zarezerwujcie miejsce w Kościele/Urzędzie/Sali/Restauracji.

7.Teraz pora na muzyków, fotografów i kamerzystów. Zarezerwujcie już teraz termin by potem się nie okazało, że są zajęci.

8.A teraz najważniejsze. Weźcie głęboki oddech i się zrelaksujcie bo to dopiero początek planowania…. cdn…

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ