Jaki Alkohol Na Wesele?

Wesele i alkohol to dwa słowa, które można by połączyć w jedno, bo prawie zawsze występują razem:)

Jak zatem zamówić alkohol by z jednej strony go nie zabrakło a z drugiej nie było go zbyt dużo?

Jeszcze całkiem niedawno wesela trwały 2 a nawet czasami 3 dni i alkohol wtedy lał się całymi strumieniami jednak teraz wesela wyglądają już troszkę inaczej…

Zazwyczaj jest tak że Państwo młodzi nie wiedzą jaki alkohol zamówić. Piwo, wino, wódka, bimber? A może zaproponować gościom lepsze trunki takie jak whisky i tequila?

Jak zatem wybrać?Jak kupić? Jak zamówić? Już podpowiadamy!


 

1.Po pierwsze należy zapomnieć o dużej różnorodności alkoholi. Nieprawdą jest, że na weselu muszą być wszystkie rodzaje alkoholi by zadowolić gości. Wbrew pozorom więcej nie znaczy lepiej. Czasami warto skupić się na 2 rodzajach ale za to lepszych. Więc co wybrać?

2.Zacznijmy od miejsca w którym będzie wesele i stylu w jakim chcemy całość utrzymać.
Jeżeli będzie to impreza w wiejskim stylu gości może zachwycić stół wiejski, bimber i wódka. Pytanie pozostaje tylko jedno, co będą piły kobiety. Można się pokusić o zaproponowanie miodu pitnego lub wina z goździkami i miodem lub dobrać inny rodzaj alkoholu który skierowany będzie przede wszystkim dla Pań.

Jeżeli chcemy stworzyć eleganckie wesele zapomnijmy o piwie i bimbrach, postawmy na wódkę i wino. Najlepiej zamówić jedną markę wódki i jedną-góra dwie wina. Nie ma nic gorszego niż sytuacja, w której gość pijący jedno wino, musi przestawić się na zupełnie inną markę.

Jeżeli natomiast chcecie stworzyć nietuzinkowe wesele np. w ogrodzie, możecie zaproponować gościom pyszne odświeżające drinki z dodatkiem lawendy, owoców granatu bądź cytrusów. Trzeba pamiętać, że mile zaskoczony gość dłużej zostanie na imprezie i zapamięta ją na długo.

3.Jaką ilość kupić?

Najłatwiej, jeśli trunki zapewnia restauracja i policzy tylko za to, co zostanie wypite. Wtedy nie musimy się przejmować o ilość alkoholu i możemy być pewni, że z pewnością go wystarczy. Zazwyczaj państwo młodzi boją się o to, że sala weselna lub restauracja policzy za więcej niż w rzeczywistości zostało wypite. Ale jak doświadczenie pokazuje takie sytuacje są rzadkością. Dobra sala weselna czy restauracja nie chce i nie może sobie pozwolić na negatywne opinie. Marketing szeptany i Internet mogą naprawdę wiele. Znamy takie przypadki, w których niezadowoleni goście pisali o restauracji negatywne komentarze w Internecie co powodowało, że następne par młode chciały rezygnować z imprezy. Jeżeli decydujecie się na zakup trunków w miejscu organizacji wesela warto wynegocjować korzystne warunki lub ustalić jakąś konkretną kwotę przeznaczoną na alkohol. Gdy się okaże, że goście wypiją więcej niż myśleliśmy manager obiektu sygnalizuje to rodzicom Państwa młodych, wtedy nigdy nie będziemy zaskoczeni kwotą do dopłaty.

Jeżeli natomiast sami chcemy kupić alkohol warto przyjąć, że podczas wesela goście wypiją około butelki wódki na parę i jedno wino.

4.A co z trunkami lepszymi?

Jeżeli Państwo młodzi chcą i mają na to fundusz najlepiej jeżeli poproszą o stworzenie kącika z lepszymi trunkami. Nie koniecznie musi to być odosobnione miejsce, można to połączyć ze stołem gdzie są ciasta i owoce.

Należy jednak pamiętać, że w takiej sytuacji nie można kupić pojedynczych butelek alkoholi. Nie ma nic bardziej denerwującego dla gościa, niż widok jednego stolika/stołu, który ma lepszy alkohol podczas gdy na innych w powodu jego braku, pozostaje tylko alkohol standardowy zamówiony przez Państwa młodych. Jak zatem kupić? Najlepiej założyć, że na każdy stolik przypada jedna butelka lepszego trunku, można zrobić jeszcze zapas w postaci trzech-czterech butelek, które będą ratunkowe.

Mamy nadzieję, że nasze porady, będą pomocne na weselu:)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ