Muzyka na ślub i wesele. Ułatwiamy zadanie

Wybór muzyki i wykonawców na ślub i wesele to nie łatwe zadanie. Oto kilka wskazówek.

Większość z was na pewno doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważnym elementem tego wyjątkowego dnia jest muzyka. To ona będzie towarzyszyć nam przez cały dzień i noc, oraz dbać i wpływać na samopoczucie naszych gości, gwarantując udaną zabawę.

Dlatego uwierzcie, nie warto bagatelizować tego tematu, ani zostawiać go na ostatnią chwilę. Większość dobrych zespołów/ dj czy wokalistów ma terminy zarezerwowane z duuużym wyprzedzeniem. Dlatego jest to jedna z pierwszych rzeczy za jakie powinniście się zabrać planując ślub i wesele.

Przede wszystkim na samym początku zastanówcie się jak wygląda wasza lista gości. Czy macie przewagę osób starszych czy młodszych. Jeśli podział jest dość równy, warto zadbać o repertuar mieszany. Taki przy którym każdy będzie mógł się pobawić i potańczyć. Zwłaszcza że jest całkiem pokaźny wachlarz utworów uniwersalnych, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Po za tym większość z Was zna dobrze swoich gości, i wie mniej więcej jakie piosenki wiążą się z wspomnieniami (np. czasów szkolnych), które towarzyszyły nam i naszym bliskich w różnych momentach i etapach życia. Na pewno takie sentymentalne odświeżenie poskutkuje pełnym parkietem. Doskonale wiemy, jakie szlagiery były grane nawet za czasów naszych rodziców.

Pamiętajcie tez aby upewnić się i sprawdzić ze wybrana kapela zagra, i to wspaniale, waszą wybraną piosenkę na pierwszy taniec. Aby nie było potem przykrej niespodzianki. Tu warto też rozważyć kwestię jaki chcielibyście typ tańca. Do wyboru macie pełen wachlarz możliwości, od tradycyjnego walca angielskiego, przez zmysłową rumbę, sambę, czy energiczną czaczę.. a może chcecie zrobić coś niekonwencjonalnego i pomieszać wszystko razem (tańce nowoczesne z tradycyjnymi). W tej kwestii również ważne są możliwości muzyków, więc nie zapomnijcie o tym podczas podejmowania decyzji. Na zmianę może być za późno.

Kolejną kwestią do rozważenia jest czy chcecie muzykę na żywo czy z płyt. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Granie utworów z płyt, na pewno zagwarantuje brzmienie piosenek tak jak je doskonale znacie. Pamiętajcie jednak, że ma to bardziej bez osobowy charakter. Tu zatem pojawia się kolejne pytanie, dj odtwórczy z playlistą czy dj twórczy, który dokłada coś od siebie i bawi się muzyką. Trzeba będzie się nad tym również zastanowić. Jeśli jednak wolicie muzykę na żywo, pamiętajcie aby dobrze sprawdzić i poznać możliwości zespołu.. wokale, jakość sprzętu czy uniwersalność materiału. Na gości często działa zachęcająco sam fakt obecności muzyków. Wywołując namacalną interakcję między gośćmi a ludźmi i instrumentami tworzącymi dla nich muzykę i zabawę na żywo. W końcu przyszli tu specjalnie dla nas, aby grać, śpiewać i porywać nas do tańca. Jeśli mają energię i charyzmę na pewno zarażą nią gości. Tu jednak mamy żółte światło.., weźcie pod uwagę, że nie każdy lubi słuchać swoich ulubionych kawałków/ piosenek w innym wykonaniu i oprawie.

Idealnym rozwiązaniem, jest poświęcić trochę więcej czasu i osobiście sprawdzić umiejętności naszych przyszłych wybrańców (nie tylko muzyczne ale i do prowadzenia zabawy). Czasem nie wystarczy samo przesłuchanie przykładowych nagrań, dlatego zachęcamy Was do występu próbnego. Część zespołów czy dj pewnie będzie chciała za to dodatkowe pieniądze, ale część może np. zaprosić was na swój koncert. Może będzie to w rezultacie kosztować trochę więcej pieniędzy i czasu, ale zaoszczędzi Wam i Waszym gościom przykrej i smutnej niespodzianki.

Tak więc do dzieła! 🙂

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ