Pierwszy Taniec-Możliwości i Koszty

Wybór odpowiedniego tańca, piosenki, choreografii to jedne z najważniejszych kwestii dotyczących pierwszego tańca Młodych. To, ile energii, zaangażowania i pomysłów zostanie włożone w naukę, na weselu może odbić się gromkimi brawami.

Taniec bujaniec, walc a może foxtrot

Wybór tańca nie jest prostą sprawą. To czy będzie wolny, szybki, skoczny, a akrobacjami czy też bez, zależne będzie także od wybranej piosenki i choreografii. W szkołach tańca jedną z pierwszych rad, przed podjęciem decyzji związanej z pierwszym tańcem, jest zastanowienie się nad możliwymi choreografiami i rodzajami utworów. Obecnie szkoły tańca oferują cztery podstawowe rodzaje choreografii: standardową przeznaczoną dla walca angielskiego, walca wiedeńskiego, tanga argentyńskiego, foxtrota i quickstpa; latynoamerykańską dla salsy, rumby, jive, zouk i tańców karaibskich; łączoną będącą połączeniem standardowej i latynoamerykańskiej choreografii oraz różnorodną, indywidualną dla tańców towarzyskich.

Jak długo, jaka piosenka?

Czas choreografii zależy od długości piosenki. Chcąc zaprezentować się w skocznym tańcu nie warto wybierać długiej piosenki. Podobnie jest w przypadku klasycznych utworów. Mimo, iż taniec może być doprecyzowany w każdym najmniejszym szczególe, jeżeli będzie trwał więcej aniżeli 3-4 minuty, zacznie się nudzić, nawet najbardziej oczekującym gościom. Średni czas tańca, bez względu na jego rodzaj, długość piosenki, winien wynosić 2 m. 30 s. – 3 minut.
Decydując się na naukę w szkole tańca, otrzymujemy pewność trafnego wyboru: połączenia odpowiedniej piosenki z choreografią. Jeżeli nie wiemy, jaki rodzaj utworu wybrać, zapytajmy instruktora. Młodzi mają szerokie pole do popisu, bowiem mogą zaprezentować się w utworach rockowych, balladach, hip-hopowych czy klasycznych. Uwaga – pamiętajmy również o jednej równie istotnej kwestii – sukni ślubnej. Nie każda suknia ślubna pozwoli na zatańczenie żywiołowego quickstepa!

Cena i czas

Szkoły tańca oferują dwa warianty nauki: indywidualne oraz grupowe. Lekcje indywidualne nie tylko pozwalają lepiej poznać taniec, ale przede wszystkim umożliwiają jak najlepsze opanowanie kroków i dopracowanie choreografii specjalne pod Młodych. Ceny lekcji indywidualnych wahają się od 50 do ponad 100 zł za godzinę, przy czym lekcji grupowych od 300 do 400 zł za cały kurs. Kiedy rozpocząć naukę? Oczywiście, im wcześniej, tym lepiej – około 2-3 miesiące przed ślubem. Średnio lekcje odbywają się raz, dwa razy w tygodniu, co pozwala dobrze opanować choreografię.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ