Powiedz TAK – zaręczyny od podszewki

W naszej tradycji prawie zawsze mężczyzna decyduje kiedy chciałby się oświadczyć swojej wybrance serca. Tu jednak warto się zatrzymać, bo sprawa nie jest taka oczywista:)


1.Decyzja
Decyzja o wspólnym życiu musi być wspólna, i nie powinna być wymuszona. Oznacza to, że Pan młody już wcześniej powinien zrobić delikatne rozeznanie w przyszłych planach partnerki, tak by później nie było wielkiego rozczarowania.

Coraz częściej zdarzają się takie sytuacje, w których to kobieta chciałaby by doszło do zaręczyn, a mężczyzna nie umie podjąć decyzji dotyczącej wspólnej przyszłości. Rozwiązania często są tylko dwa: albo nie czekamy na decyzję partnera i odchodzimy, albo przeprowadzamy z wybrankiem poważną rozmowę na temat przyszłości i dalszych, wspólnych planów.
My odradzamy czekanie, bo rzadko się zdarza, by np. po 15 latach wspólnego życia bez oświadczyn, wybranek nagle zmieni zdanie i sam z siebie wpadnie na pomysł oświadczyn.

2.Jak wybrać miejsce na oświadczyny
Dla kobiety ten moment to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Panowie mogą być pewni, że ta chwila zostanie naprawdę długo w pamięci wybranki i nawet w przyszłości, w ciężkich chwilach, będzie je wspominać jako cudowne i wyjątkowe wydarzenie.
Warto zadbać by faktycznie takie było.Większość kobiet lubi niespodzianki, ale tylko takie, które im się podobają:) zdanie może się wydawać śmieszne, ale niestety jest prawdziwe.
W związku z powyższym, nie warto planować oświadczyn w miejscu, które nie wzbudza przyjemnych wspomnień, za to warto być nieprzewidywalnym i całkowicie romantycznym.
Oświadczyny w restauracji, są ok, ale jednak gdy zadamy sobie trochę trudu i pomyślimy o czymś naprawdę wyjątkowym i niespotykanym będzie to przez partnerkę z pewnością zapamiętane na lata!

3.Jak się oświadczyć
Wbrew pozorom nie jest tak, że panowie są przygotowani na ten dzień i tą chwilę. Bardzo się denerwują, nie wiedzą jakich słów użyć, co powiedzieć i jak się zachować. Jeżeli więc zauważysz, że Twój mężczyzna zachowuje się co najmniej dziwnie, i zaczyna mówić coś nieskładnie, zaczekaj, nie przerywaj mu i daj mu chwilę! Nie każ mu również klękać przed sobą. Jeżeli tego nie zrobił to oznacza, że z nerwów zapomniał o tym. Możesz być pewna, że, nogi mu się trzęsą, nie potrafi świadomie i jasno myśleć i z pewnością nie spał przez ostatnie dni, myśląc jak to zrobić i co powiedzieć.

4.Oświadczyny przy rodzicach? Tak czy Nie?
Według savoir-vivre oświadczyny powinny być bardzo kameralne, najlepiej przy najbliższej rodzinie panny młodej np. rodzicach panny młodej. Kandydat na męża w pewnym momencie wstaje i prosi oficjalnie przyszłych rodziców o rękę wybranki. Po wyrażeniu przez nich aprobaty, następują zaręczyny – on zakłada jej pierścionek zaręczynowy.
A jak to u nas wygląda w praktyce? Najczęściej choć nie zawsze, oświadczyny są bardzo intymne, pomiędzy parą młodych, a dopiero później dowiadują się o tym rodzice. Czy to źle? Nie, jeżeli każda ze stron to akceptuje.
Należy jednak pamiętać, że nawet jeśli Twój narzeczony oświadczył Ci się bez obecności rodziców, to później powinien z kwiatami i prezentem przyjść do przyszłych teściów by oni wyrazili na to zgodę.

5.Wybór pierścionka zaręczynowego
Pierścionek to sprawa bardzo istotna, i wbrew pozorom mężczyźni zbyt mało uwagi temu poświęcają. Tak naprawdę, często kobiety już przed zaręczynami wiedzą jaki model pierścionka chciałyby dostać. Co zatem zrobić by nie było rozczarowania?
Najlepiej jeśli przyszła panna młoda, pokaże całkowicie bez okazji przyszłemu mężowi modele, które jej zdaniem są piękne. Na tej podstawie gdy nadejdzie ten odpowiedni moment, mężczyzna wybierze jeden z tych wyśnionych i wymarzonych.

Pamiętajcie panowie, że większość kobiet przywiązuje naprawdę dużą wagę do pierścionków zaręczynowych, więc warto się pomęczyć by zachwycić swoją przyszłą żonę:) Trud z pewnością się Wam opłaci 😉

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ