Prezenty dla Państwa Młodych.. Czy to wciąż temat tabu?

Coraz częściej już na zaproszeniach pojawiają się sugestie i prośby Młodej Pary, o przynoszenie np. wina zamiast kwiatów, albo kuponów lotto, filmów na DVD, czy słodyczy i czekolady.

Na pewno każdy wie jakim wyzwaniem jest decyzja, czym obdarować Państwa Młodych w tym wyjątkowym dniu.. Co sprawi im radość, co im się przyda, a może co rozśmieszy i rozbawi.. Pewnie nie raz zadawaliście sobie te pytania.. a przecież nie da się ukryć, że dla obdarowywanych, to również jest nie łatwa kwestia. Żadna ze stron nie chciałaby czuć się niezręcznie, czy być zakłopotana z powodu nie trafionego prezentu. W końcu większość z nas pragnie wywołać radość swoim podarunkiem.


prezenty8bnprezenty8nprezenty8bj


Nasuwa się zatem pytanie, jak można ograniczyć prawdopodobieństwo takiej sytuacji.. Na szczęście, możliwości jest wiele. To że ślub i wesele to kosztowna kwestia, nie trzeba nikogo przekonywać, tak więc na salonach królują białe koperty. Jest to prezent wygodny zarówno dla gości, którzy nie muszą zbytnio się natrudzić aby znaleźć coś trafionego, jak i dla Państwa Młodych, którzy te pieniążki mogą przeznaczyć na wybrany przez siebie cel.

Nie każdy jednak jest zwolennikiem bezosobowych prezentów. W tych sytuacjach doskonale sprawdza się przygotowana wcześniej (osobiście przez naszą Młodą Parę) lista potencjalnych / pożądanych prezentów. Dzięki niej obie strony mogą spać spokojnie. Na pewno będzie to prezent, który się spodoba i przyda naszym gospodarzom wieczoru. W końcu sami o niego prosili. O koordynacje takiej listy możemy poprosić np. Mamę albo druhnę. Wtedy prezenty na pewno się nie powielą. Młodzi dostaną to co sobie wymarzyli, a i Wy wiecie, że kupiliście coś co ma dla nich znaczenie.

Coraz częściej już na zaproszeniach pojawiają się sugestie i prośby Młodej Pary, o przynoszenie np. wina zamiast kwiatów, albo kuponów lotto, filmów na DVD, czy słodyczy i czekolady. W końcu bukiety kwiatów potrafią kosztować podobnie co butelka zacnego trunku 🙂 Spotkałam się nawet z prośbą o przyniesienie woreczków karmy dla zwierząt, które potem zostały przekazane do schroniska. Tak więc, wszystko zależy od preferencji Państwa Młodych.

Jeśli jednak wolicie zaryzykować.. i zaskoczyć Państwa Młodych kupując coś od siebie, nie ma problemu! 🙂 Ostatnimi czasy, popularne jest dawanie prezentów z paragonami. Tak zapobiegawczo. Dają one możliwość wymiany czy w ogóle zwrotu nietrafionego prezentu. Musimy jednak pamiętać aby płacić gotówką, ponieważ w niektórych sklepach zwrot możliwy jest tylko na kartę, którą dokonano płatności.

Jako zaproszeni goście, w większości znamy Młodą Parę, ich upodobania i gusta, wiemy co ich śmieszy, albo jakie wspomnienie wywołuje łezkę w oku. Tak więc, jeśli dysponujecie skromnym budżetem, albo zwyczajnie nie jesteście zwolennikami dawania kopert bądź prezentów „bo wypada”/ albo „bo trzeba cos kupić”, pomyślcie o prezencie bardziej osobistym, sentymentalnym. Coś co sprawi że choć na chwile wrócą wspaniale i niezapomniane wspomnienia, np. z wspólnego wchodzenia na drzewo, albo z momentu gdy nasza para się poznała, jak ich znajomość się rozwijała a miłość kwitła..

Swietnym pomysłem jest np. wyklejanka ze zdjęć z różnych etapów życia Państwa Młodych, np. najpierw osobno, potem razem.. Przyjaciele na pewno z przyjemnością pomogą Wam przygotować taka wędrówkę wspomnień..

Pomysłów i możliwości jest wiele, a najważniejsze to zastanowić się co wywoła uśmiech na ich twarzy, łezkę wzruszenia, albo chwile zapomnienia. Prezenty, które mają osobisty ładunek emocjonalny, są wyjątkowe.. przygotowane specjalnie dla nas.. i na długo zostają w pamięci i sercu.

Tak wiec, czekamy na Wasze opinie i propozycje pomysłów. Jesteście zwolennikami koperty, listy prezentów, kupowania na ryzyko, czy jednak prezentów z duszą i bardziej osobistych?

prezenty8p

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ