TWÓJ WYJĄTKOWY ŚLUB CZAS START! Jak zaplanować ślub cz.1

Jeżeli jesteście już po zaręczynach, warto rozpocząć planowanie ślubu! Skupcie się na razie na najważniejszych kwestiach.
Zaczynamy!1.Jak powinien wyglądać Wasz wymarzony ślub?

To teraz powinniście razem zdecydować, czy wolicie bardzo formalny ślub kościelny, czy raczej stawiacie na ślub cywilny w Urzędzie Stanu Cywilnego, a może w jakimś wyjątkowym miejscu np. nad jeziorem, lub w ogrodzie?

2.Teraz pora na ustalenie wielkości wydarzenia.
Sprecyzujcie jak duży ma być Wasz ślub. Kameralny-czyli najbliższa rodzina i paru znajomych, czy taki powyżej stu osób. To teraz powinniście zaplanować ile osób zamierzacie zaprosić, by móc później dostosować odpowiedni do tego budżet.

3. Teraz najgorsze-budżet ślubny.

Już na samym początku warto zaplanować ile najwięcej możecie wydać na ślub&wesele. I co najważniejsze patrzcie realnie na ceny i ich nie pomniejszajcie. Wiele par już na samym początku robi wielki błąd, podając naprawdę nierealną kwotę, a później gdy okazuje się, że została przekroczona, zaczyna się nerwowa atmosfera, przykre rozmowy, obwinianie siebie nawzajem. Nie jest również dobry całkowity brak panowania nad budżetem. My proponujemy zaplanowanie realnej kwoty i trzymanie się jej.

4.Podzielcie obowiązki i koszty ślubu & wesela.
To o nie najłatwiej się pokłócić! Nie chodzi tylko o obowiązki związane z planowaniem ślubu, ale również o podzielenie się wydatkami związanymi z organizacją ślubu i wesela.
To właśnie ten moment, w którym powinniście podzielić wydatki. Podejście Tradycyjne zakłada , że Pan młody płaci za: alkohol, napoje, obrączki, transport gości, transport młodej pary, orkiestrę, kwiaty panny młodej i świadkowej; Za to rodzina panny młodej musi się liczyć z kosztami za: salę, jedzenie, opłaty związane z udzieleniem ślubu, przystrojenie kościoła, zaproszenia ślubne, kamerzystę, fotografa.
Tyle w tradycji:) Natomiast najczęściej i najsprawiedliwiej jest wtedy, gdy każda ze stron płaci za ” talerzyki swoich gości weselnych” a całą resztą dzielą równo na pół.

5.Warto zastanowić się czy nie zatrudnić wedding plannera.
To wbrew pozorom nie tak wielki koszt jak się wszystkim wydaje. A to właśnie taka osoba spowoduje, że nie będziecie tracić czasu na szukanie firm i uzgadnianie szczegółów. Zadaniem wedding plannera jest odciążenie pary młodej, ustalenie budżetu, zakresu pracy, pomoc przy zaplanowaniu ślubu&wesela, jak również rekomendacja podwykonawców. To wedding planner negocjuje warunki i pilnuje by wszystko odbywało się zgodnie z założonym wcześniej planem. W tym jedynym dniu to właśnie on zadba o każdy szczegół, począwszy od przygotowań a skończywszy na idealnie dopilnowaniu przyjęcia weselnego. Dzięki temu para młoda i ich rodzice będą mogą zająć się wyłącznie sobą i gośćmi.
Wiele osób już po tym wydarzeniu twierdzi, że gdyby wiedzieli z jaką pracą wiąże się organizacja ślubu i wesela np. dla 100 osób to nigdy by się na to nie zdecydowali, lub zatrudniliby właśnie wedding plannera.

6. Wybierzcie datę i zarezerwujcie miejsce w Kościele/Urzędzie/Sali/Restauracji.

7.Teraz pora na muzyków, fotografów i kamerzystów. Zarezerwujcie już teraz termin, by potem nie okazało się, że są zajęci.

8.A teraz najważniejsze. Weźcie głęboki oddech i zrelaksujcie się bo to dopiero początek planowania…. cdn…

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ