TWÓJ WYJĄTKOWY ŚLUB CZAS START! Jak zaplanować ślub krok po kroku cz.2

Ostatnim razem zatrzymaliśmy się na rezerwacji muzyków, fotografów i kamerzystów. Teraz idziemy dalej!
Jak stworzyć wyjątkowy ślub!


8. Lista gości na ślub i wesele
Pora na rozpisanie ilości gości. Jednak jak stworzyć idealną listę gości? Po pierwsze odpowiedzcie sobie na pytanie:ile gości chcielibyście zaprosić. Czy zapraszacie wszystkich na ślub i wesele? A może część gości chcecie zaprosić tylko na ślub, a część na ślub i wesele. To jest ten moment, w którym powinniście porozmawiać o gościach. Czy zapraszać daleką rodzinę, z którą nie mamy kontaktu? Czy zapraszać szefa i kolegów z pracy, czy zapraszać dalszych znajomych? Rozważcie pojemność sali, wielkość rodzin z każdej strony i budżet. Jeżeli zamierzacie zaplanować większe wesele pamiętajcie o umiarze. Wiemy, że ten dzień jest wyjątkowy i chcecie by jak najwięcej osób z Wami świętowało, ale to Wy powinniście się dobrze czuć wśród gości. Zapomnijcie o pogadankach ciotek i babć, że wesele jest dla gości, a dopiero podróż poślubna jest dla Was.
Zadbajcie o swój komfort. Jeżeli kogoś nie lubicie, i nie musicie zapraszać, to po prostu tego nie róbcie.

Pomyślcie o sobie, a wtedy nawet w najtrudniejszych chwilach, będzie Wam łatwiej i ten dzień stanie się piękniejszy. Przeliczcie osoby, które zapisaliście na kartce i pamiętajcie, to nie oznacza, że tyle ludzi do Was przyjdzie.

Zazwyczaj jest właśnie tak, że Ci najbliżsi znajomi i rodzina zaskoczą Was na parę dni przed ślubem, informując, że jednak nie przyjadą. Standardem jest, że zapraszając 170 osób przybędzie 130-140 gości. Od razu porozmawiajcie z miejscem, w którym odbędzie się wesele i zabezpieczcie się na wypadek gdyby jednak nagle po wcześniejszym zmniejszeniu liczby osób, nagle na wesele przybyli dodatkowi goście.

9.Jeżeli zostało 6 miesięcy do ślubu, pora wybrać suknię ślubną
Pan młody może jeszcze poczekać z wyborem stroju, ale Ty powinnaś już zacząć szukać sukni stworzonej dla Ciebie! Jak się do tego zabrać? To proste!
Po pierwsze zastanów się jaki efekt chcesz usiągnąć. Elegancki i stonowany? Lekko zwariowany? Bardzo dziewczęcy i delikatny? A może chcesz zadziwić wszystkich zakładając coś zupełnie odmiennego?
Gdy decyzję już podejmiesz pora na… strony internetowe, albo na serwisy ślubne takie jak ten! Traktuj fora i portale jako inspiracje ale nie dosłownie! Jeżeli zakochasz się w pięknych sukniach z mocno odkrytymi plecami znanych projektantów, szukaj takich w salonach ślubnych, bo to właśnie oni najczęściej wzorują się na znanych projektantach i tworzą suknie o krojach bardzo podobnych do tych wyśnionych od projektantów. Jeżeli zamierzasz zdecydować się na suknię od projektanta, masz dwie możliwości. Albo zamówisz suknię online, albo zgłosisz się do atelier projektanta.
Na serwisach takich jak ten, uzyskasz ciekawe porady dotyczące sukni ślubnych. Stwórz swoje TOP5, czyli to co musi mieć suknia byś była zadowolona. Jeżeli chcesz by była prosta-zapisz to, jeżeli ma mieć głębokie wycięcie lub długi tren-zapisz. Postaw na to, co dla Ciebie jest najważniejsze. Od razu przestrzegamy abyś nie nastawiała się, że ta suknia, która tak bardzo Ci się spodobała na modelce, będzie na Tobie również tak dobrze leżeć. Umów się na spotkanie w salonach sukien ślubnych i powiedz jaki efekt chcesz uzyskać. Nie zapieraj się jednak przed modelami które na wieszaku nie do końca Ci się podobają, bo zazwyczaj jest tak, że suknie, które tak bardzo Ci się podobały na modelkach na Tobie nie będą tak dobrze leżeć. Daj szansę osobie, która Ci będzie przynosić suknie. Mając Twoje TOP5 możesz być pewna, że wybierze modele, które są takie jak chcesz. Eksperymentuj i zakładaj nawet to czego nigdy byś nie założyła. W pewnym momencie zorientujesz się, w czym dobrze się czujesz, a w czym nie i czekaj…..czekaj na tą jedyną:) Gdy ją założysz Ty i wszyscy dookoła będą wiedzieli, że decyzja już zapadła i suknia jest wybrana:)
Pamiętaj by poprosić o skrawek materiału Twojej sukni, dzięki niemu będziesz mogła wybrać idealne buty i dodatki.

10. Pora na wybranie motywu przewodniego całości ślubu&wesela.
Zastanówcie się jakie kolory są Wam bliskie i jakie dodatki chcielibyście na nim widzieć. Niestety drogie panie może się okazać, że to będzie nadmiar szczęścia dla Waszych mężczyzn i zostaniecie z tym same:). Ten moment jest bardzo ważny. Dokładnie przemyślcie sprawę kolorów i dodatków, bo to one później pojawią się na Waszym ślubie i weselu. Co więcej to właśnie kolory i dodatki zauważą goście jak przybędą na Wasz ślub. Zajrzyjcie do wcześniejszych artykułów to tam napisaliśmy jak idealnie dobrać kolorystykę do pory roku i Waszego gustu.

11. Zacznijcie poszukiwać butów.
Wbrew pozorom nie jest to proste zadanie. To teraz możecie zamówić buty i ściągnąć je z innego kraju i w razie czego odesłać. Możecie też stworzyć buty specjalnie na wymiar, lub poszukać w normalnych sklepach. Teraz to idealny moment na dobranie butów do sukni ślubnej.

12. Pora na Pana Młodego.
Nie zostawiajcie jego ubrania na ostatnią chwilę. Znamy takie przypadki, gdy dwa tygodnie przed ślubem, wszyscy przypominają sobie właśnie, a raczej dopiero o Panu Młodym. Wtedy zaczynają się rozgrywać największe dylematy, bo nagle się okazuje, że w sklepach nie tak łatwo znaleźć idealny strój dla Pana Młodego. Nikt nie ma idealnej figury, Wasz partner również ma pewne partie ciała, które chciałby ukryć.
Ważna rada! Nie zostawiajcie go samego. Jeżeli chcecie, aby Pan Młody kolorem i krojem idealnie do Was pasował, poszukajcie z nim tego wyjątkowego ubrania. Zastanówcie się czy ma to być garnitur, smoking, frak a może surdut. Drogie Panie nie przebierajcie mężczyzny, a ubierzcie go.
Oczywiście znamy przypadki, w których Pan Młody zakładał coś w czym nie czuł się komfortowo, ani dobrze, a chciał sprawić przyjemność swojej przyszłej żonie. Zapytajcie go, co chciałby mieć na sobie, zaproponujcie parę zestawów, niech założy różne stroje i sam zdecyduje. Naprawdę niezadowolony Pan młody to duży problem.
Kolory dla Pana młodego? Zapomnijcie o błysku i bardzo jasnych kolorach. Bardzo rzadko mężczyźni dobrze wyglądają w bieli, jasnym brązie, a nawet w jego ciemnym odcieniu. Zapomnijcie również o srebrze i złocie, to nie są najbardziej twarzowe kolory dla mężczyzn.
Postawcie na klasę i dobry fason. Wszystkie kolory szarości, czerni,granatu, niebieskiego będą naprawdę trafione. Nie zapomnijcie, że Wasz przyszły mąż, również musi być zadowolony z wyboru, dlatego jeżeli chce lepszy garnitur z lepszej jakości materiału, zgódźcie się!Same zobaczycie, że zadowolony Pan Młody to i szczęśliwa Panna Młoda:)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ